Lýsistrata - Vzbura žen
Lýsistrata - Vzbura žen
Lýsistrata sa vracia do Senice

Diváci ju uvidia vo štvrtok 19.2. o 19.00 v dome kultúry.
Zdá sa, že voľba Záhoráckeho divadla pre túto bujarú grécku komédiu z pera klasika Aristofana (445 – 388 p. n. l.) a v preklade Jozefa Moravčíka Jakubovca, bola správna. Po úspešnej Senickej premiére v máji 2013, vystúpilo už Záhorácke divadlo s týmto titulom na mnohých javiskách na Záhorí i mimo regiónu a diváci všade nadšene aplaudovali. Okrem účasti na festivale Mihaľovski deski vo východoslovenských Michalovciach, sa zúčastnili aj festivalu Aničky Jurkovičovej v Novom meste nad Váhom kde získali skvelé hodnotenie poroty, cenu za ženskú hereckú zložku i za skvelú hudbu k predstaveniu, ktorú zložili Viera Šušteková a Peter Kavický. 
Záhorácki divadelníci sa prezentovali aj na profesionálnych doskách keď vystúpili v bratislavskom divadle Astorka korzo 90. V tomto roku Seničania už 1.ferubrára znovu úspešne reprezentovali Záhorie na "šalenon vychodze" v Poprade, kde ich diváci uvideli na divadelných fašiangoch. 
Režisér Ivan A. Fodor vybral túto hru pre Záhorácke divadlo, z dôvodu neustálej aktuálnosti i ftipnej a jednoducho geniálnej myšlienke. Zdá sa že táto téma bola aktuálna už pred 2400 rokmi. Staroveký komédiograf Aristofanes vymyslel utópiu v ktorej sa Aténske a Spartské ženy spoja pod vedením jednej z nich Lýsistraty. Opevnia sa na hrade a odmietnu chlapom to čo majú najradšej - lásku. Ich cieľom je dosiahnuť aby muži nepremrhali svoj život neustálymi bojmi, ale vrátili sa domov k svojim rodinám. Ženy chcú takýmto radikálnym spôsobom v Grécku nastoliť mier. Či sa im to podarí dozvedia sa diváci aj 19.2. v Senickom dome kultúry, kde sa predstavia i noví herci a herečky ktorí preobsadili niektoré role a aj niektoré situácie sú od premiéry vylepšené, takže sa je na čo tešiť.

Kalendár podujatí
Zobraziť všetky