Osudy jedného vinára
Osudy jedného vinára
15. 3. 2015 v čase: 17:00
KD Veľký Biel
Vstupné: 3€
trpká komédia o suadkém víne

V rámci projektu Záhorácké a Moravsko – Slovácké divadlobraní, Záhorácke divadlo zo Senice a Divadelní soubor Svatopluk z Hodonína naštudovali spoločne trpkú komédiu Stana Šubíka ,,Osudy jedného vinára“ ktorá je o víne a osudoch ľudí s ním spojených.

Hra hovorí o živote vinárov v 20 storočí v bývalom Československu. Hlavný hrdina Lojzek, zdedí vinohrad po rodičoch a len čo začne hospodáriť, vezmú mu ho komunisti. Potom pracuje Lojzek 40 rokov v družstevnom vinohrade a aj keď mu je po Nežnej revolúcii majetok vrátený, nedočká sa zaslúženej odmeny ktorá by mala prameniť z jeho usilovnej celoživotnej práce.... prečo? Odpoveď sa dozvedia diváci v inscenácii ktorá poteší každého bez ohľadu na vek. Starší si pri nej zaspomínajú na nedávnu spoločnú československú minulosť a mladší sa dozvedia zábavnou formou niečo o vinárskej tematike.

Hra je naštudovaná v záhoráckom a moravsko-slováckom nárečí a diváci sa môžu tešiť  na skvelé herecké výkony, tanec, živú cimbalovú hudbu a ochutnávku výborného vína po predstavení, ktoré trvá 90 minút bez prestávky.

Kalendár podujatí
Zobraziť všetky